[Siol] Dimitrij Rupel: Odprto pismo predsedniku Pahorju

Automatisch generierte Beiträge von Nachrichtenseiten. Keine eigenen Beiträge möglich.
Antworten
Benutzeravatar

Thema-Ersteller
[News-Bot]
Nachrichtenautomat
Beiträge: 0
Registriert: 20. Mär 2017 13:23
Slowenischkenntnisse: Keine
Wohnort: Svet
Hat sich bedankt: 0
Danksagung erhalten: 0
Gender:
Sep 2022 18 07:23

[Siol] Dimitrij Rupel: Odprto pismo predsedniku Pahorju

Ungelesener Beitrag von [News-Bot]


Bild
Spoštovani predsednik, dragi Borut!  Pišem Ti v zvezi z nedavno domnevno zlorabo "depešnega sistema ministrstva za zunanje zadeve" oz. z odločitvijo vlade, da odpokliče slovenskega veleposlanika v Washingtonu Toneta Kajzerja. Prosim Te, da se glede svoje udeležbe pri tej zadevi, tj. pri podpisu veleposlanikovega odpoklica ali pa pri zavrnitvi tega podpisa, odločiš po temeljitem premisleku. Predsedniške odločitve − kar slišimo tudi od aktualnih kandidatov za predsedniški položaj − pač presegajo trenutne politične ozire in osebne obzirnosti. Morda gre pri aktualni veleposlaniški zgodbi prav za to. Če zanemarim dejstvo, da sem bil deset let zunanji minister in celo veleposlanik v Washingtonu, se za komentar in tukajšnjo prošnjo čutim poklican glede na to, da sem bil sam nekoč, ko sem bil kandidat za veleposlanika na Dunaju, "predmet" politične diskriminacije in oblastniške brezobzirnosti Tvojega predhodnika, česar se, saj si bil v zadevo ne nazadnje vpleten tudi sam, gotovo še dobro spominjaš. 

Source: https://siol.net/novice/slovenija/dimit ... rju-588210
Antworten

Erstelle einen Zugang oder melde dich an, um zu kommentieren

Du musst registriert sein, um kommentieren zu können

Erstelle einen Zugang

Kein Mitglied? Registriere dich jetzt
Mitglieder können kommentieren und eigene Themen starten
Kostenlos und dauert nur eine Minute

Registrieren

Anmelden

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 2 Gäste